آغاز به کار پایگاه ملی شنا درشیراز

  • نوشته شده توسط 

رییس هیات شنا ،شیرجه و واترپلو فارس از آغاز به کار پایگاه ملی شنا در شیراز خبر داد

شهرام کمال زاده افزود:با تصمیمات اتخاذ شده در کمیته فنی شنای فدراسیون شنا ،شیرجه و واترپلو در راستای اصلاح ساختار تیم‌های ملی و تشکیل پایگاه‌های ملی شنا در استان‌ها،یکی از سه  پایگاه ملی شنا در کشور به میزبانی استخر انقلاب شیراز فعالیت خود را آغاز کرد.
وی افزود:با ایجاد این پایگاه در شیراز ،برنامه‌ریزی فنی شناگران استان‌های بوشهر – هرمزگان – خوزستان – کرمانشاه – کهگیلویه و بویراحمد – اصفهان – چهارمحال و بختیاری – یزد – مرکزی – همدان – کردستان – ایلام – لرستان زیر نظر پایگاه ملی استخر انقلاب شیراز انجام می شود.
کمال زاده با بیان اینکه مربیان شناگران استان های ذکر شده تمامی  برنامه‌های آماده‌سازی خود را در استان مقیم زیرنظر سرمربی پایگاه ملی شیراز پیگیری می کنند گفت:تمرینات شناگران دعوت شده زیر نظر مدیر فنی تیم ملی و عباسعلی کشتکار سرمربی پایگاه در استخر انقلاب شیراز انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه ایجاد پایگاه های ملی شنا، برنامه راهبردی جدید فدراسیون برای ارتقا ، تعالی و پیشرفت  شنای ایران است گفت: تا قبل از تصمیم کمیته فنی شنا، اردوهای تیم ملی شنا به صورت متمرکز در تهران برگزار می شد و به طور محدود چند شناگر با برنامه های سرمربی تیم ملی در شهرهای خود به تمرین می پرداختند، اما بر اساس تصمیم کمیته فنی شنا مبنی بر اصلاح ساختار اردوهای تیم های ملی، قرار بر این شد اردوهای ملی پوشان در استان هایی که از تعداد شناگران بالا، امکانات مناسب سخت افزاری و مربیانی با دانش روز برخوردار هستند، برگزار شود.
رییس هیات شنا ،شیرجه و واترپلو فارس  با بیان اینکه شهرهای مشهد و تهران و شیراز  جزء نخستین شهر های کشور هستند که پایگاه های شنا در آن فعال شده اندگفت: تشکیل این پایگاه ها  ظرفیت مناسبی برای شناگران شهرستانی ایجاد می کند تا با امید بیشتری برای راه یابی به تیم ملی تمرینات خود را پیگیری کنند.
وی در ادامه با اشاره امتیازات و مزایای پایگاه های ملی گفت: با فعالیت  این پایگاه ها تعداد شناگران و علاقه مندان بیشتری تحت پوشش فدراسیون قرار می گیرند و افراد مستعد بیشتری به جامعه شنا معرفی وفضای تیم ملی برای حضور بیشتر شناگران فراهم می شود.
کمال زاده اضافه کرد:ایجاد پایگاه‌های ملی در استان‌ها هزینه‌های کمتری را برای شناگران استان در پی خواهد داشت و هر شناگر می تواند در محل زنگی خود تمرین کند ضمن اینکه آن ها می‌توانند به راحتی به درس و مدرسه خود بپردازند. در کنار خانواده بودن و داشتن آرامش از امتیازات مهمی  است که پایگاه‌های ملی برای ورزشکاران فراهم کرده است.
وی همچنین به اسامی شناگران استان فارسی دعوت شده به این پایگاه اشاره کرد و گفت: احمدرضا جلالی،امیر محمد شجاعی ،پارسا حکمت اردکانی،آروین صارمی،آرین علیایی اسامی تیم فارس را تشکیل می دهند.

بازگشت به بالا