مجمع هيات شنا،شيرجه و واترپلو فارس به منظور انتخاب رييس اين هيات برگزار و شهرام كمال زاده

  • نوشته شده توسط 

مجمع هيات شنا،شيرجه و واترپلو فارس به منظور انتخاب رييس اين هيات برگزار و شهرام كمال زاده با كسب آراء مطلق اعضاي مجمع به مدت 4سال بعنوان رييس

در اين مجمع كه  با حضور دبير فدراسيون هيات شنا،شيرجه و واترپلو ، مدير كل ورزش و جوانان فارس و نمايندگان ورزشكاران ،داوران ،مربيان،باشگاه ها ،بانوان ،آموزش و پرورش و روساي هيات هاي شهرستانها برگزار شد ،شهرام كمال زاده تنها كانديداي رياست هيات،با كسب   17  راي بعنوان رييس هيات هيات شنا،شيرجه و واترپلوانتخاب شد.

شهرام كمال زاده پيش از اين در تاريخ سوم شهريور ماه با حكم رييس  فدراسيون هيات شنا،شيرجه و واترپلوبعنوان سرپرست هيات شناي فارس منصوب شده بود.

دبير فدراسيون هيات شنا،شيرجه و واترپلو در اين مجمع با اشاره به جايگاه استان فارس در شناي كشور گفت: فارس با دارا بودن مربيان مجرب و شناگران برتر همواره از قطب هاي اصلي اين ورزش در كشور بوده و اغلب  اوقات بخش زيادي از نفرات تيم هاي ملي را شناگران اين استان تشكيل داده اند.

محسن سميع زاده با اشاره به اينكه نخستين شناگري كه در كشور مجوز ورود به بازيهاي المپيك را كسب كرد ،احمد رضا جلالي از شناگران شيراز بوده است گفت: اين موضوع بيانگر ظرفيت ها و استعداد هاي برتر در اين ورزش در فارس است.

وي همچنين با اشاره به اينكه عباسعلي  كشتكار سرمربي تيم ملي شناي كشور نيز اهل استان فارس و شهر شيراز است گفت:استان فارس در مجموع ،يك تيم ملي شنا است كه داراي افراد توانمند ي است .

دبير فدراسيون هيات شنا،شيرجه و واترپلودر ادامه با قدرداني از مديركل ورزش و جوانان فارس به منظور حمايت ها از هيات شنا،شيرجه و واترپلو استان وواگذاري امور  استخر انقلاب به اين هيات گفت:پيش از اين يكي از مهمترين مشكلات اين هيات نداشتن استخر بود كه با حمايت هاي مدير كل ورزش و جوانان فارس اين نقيصه برطرف شده است.

وي در ادامه با اشاره به برنامه هاي رييس جديد هيات شنا،شيرجه و واترپلو فارس به منظور ايجاد وحدت و همدلي در بين خانواده شناي فارس گفت: اميدواريم شناي فارس دردوره مديريت جديد بتواند به جايگاه گذشته خود در سطح اول شناي كشور بازگردد.

سميع زاده همچنين با اشاره به استفاده از ظرفيت ها و توانمندي هاي سرمربي تيم ملي شنا توسط رييس جديد هيات گفت: بي شك حضور مجدد آقاي كشتكار كه كار مشاوره فني هيات شنا،شيرجه و واترپلوي فارس را همزمان با تصدي سرمربيگري تيم ملي پذيرفته اند در ارتقاي جايگاه شناي فارس موثر خواهد بود.

مدير كل ورزش و جوانان فارس نيز با بيان اينكه شناي فارس بايد به جايگاه نخست خود در كشور بازگردد گفت: اين اداره كل نيز در اين زمينه حمايت هاي لازم را انجام خواهد داد.

حيدرعلي كامياب با اشاره به برنامه هاي اين اداره كل به منظور انجام برنامه ها و حمايت هاي سخت افزاري براي توسعه ورزش شنا در استان گفت:با مذاكرات انجام شده با شهرداري قرار شد استخر بين المللي توسط اين نهاد در شيراز ساخته شود و علاوه بر آن در شهرستان هاي لامرد و مرودشت نيز هماهنگي ها براي ساخت استخر انجام شده است.

وي با اشاره به اينكه در ابتداي زمان پذيرش مسوليت  در اين اداره كل تعدادي از استخرهاي فارس تعطيل بودند گفت: با پيگيري هاي انجام شده زمينه فعال سازي مجدد اين استخرها فراهم شد.

كامياب همچنين با اشاره به راه اندازي صندوق حمايت از قهرمانان ورزش فارس گفت: اين صندوق بستر مناسبي براي كمك و حمايت از قهرمانان ايجاد خواهد كرد.

 مدير كل ورزش و جوانان فارس در پايان با اشاره به ويژگيهاي مديريتي شهرام كمال زاده رييس جديد هيات شنا ،شيرجه و واترپلوي فارس گفت:با توجه به سوابق مديريتي كه در ايشان وجود داشت از او خواستم كانديداي هيات شود تا بتواند به جامعه شناي فارس خدمت كند.

 

 

رييس جديد هیئت شنا ، شیرجه و واترپلو فارس نيز با قدرداني از اعتماد اعضاي مجمع و نيز حسن نظررييس  فدراسيون شنا،شيرجه و واترپلو و مدير كل ورزش و جوانان فارس گفت : اميدوارم با بهره گيري از تمامي ظرفيت ها و با وحدت و همدلي جامعه شناي فارس بتوانيم  جايگاه نخست گذشته فارس در شناي كشور را احيا كنيم .

 شهرام کمال زاده با اشاره به برنامه هاي انجام شده در 4 ماه گذشته در هيات شناي فارس گفت:امیدواریم با اهتمام ویژه بتوانیم در این زمینه سرمایه گذاری بسیار خوبی انجام دهیم تا شاهد شکوفایی بیشتر استعداد های این رشته در سراسر فارس باشیم.

وی ادامه داد: ارتقای جایگاه شنای استان در کشور،استعدادیابی ، آموزش و جذب حامیان مالی از دیگر برنامه های این هیئت است كه فعاليت هايي نيز انجام شده است. .

کمال زاده با اشاره به اینکه فارس ظرفیت بسیار بالایی در رشته ورزشی شنا دارد، افزود: امیدواریم با استعدادیابی و سرمایه گذاری در این شاهد تحول عظیمی در رشته شنا باشیم و شناگران حرفه ای را در رده های مختلف سنی به تیم ملی معرفی کنیم.

او ادامه داد: شنا، شیرجه و واترپلو از ورزش های مدال آور است و قهرمانان زیادی از فارس در سطح ملی معرفی شده اند و باید برای حرفه ای شدن این رشته ها بیشتر کارکنیم تا بتوانیم در دنیا رقابت کنیم .

رييس هیئت شنا ، شیرجه و واترپلو فارس بیان کرد: برای ارتقای سطح دانش مربیان ، داوران و شناگران برنامه بسیار خوبی داریم و حتما از مدرسان خوب خارجی نیز استفاده خواهیم کرد .

کمال زاده افزود : به دنبال جذب صنعتگران و بخش خصوصی هستیم و اعتقاد داریم با جذب این بخش می توانیم در توسعه این رشته ها نقش اساسی ایفا کنیم ضمن اینکه انتظار داریم پیشکسوتان عزیز این رشته داشته های ارزشمند خود را در اختیار علاقه مندان قرار دهند .

وي با اشاره به حضور مجدد سرمربي تيم ملي شنا در فارس و همكاري ايشان  با اين هيات به منظور ارتقاي توان فني شناگران  گفت: با مذاكرات انجام شده با فدراسيون شنا و هماهنگي هاي انجام شده با آقاي عباسعلي كشتكار سرمربي شيرازي تيم ملي شنا قرار شد ايشان همزمان با تصدي گري مسوليت خطير تيم ملي ،  پذيرش مسوليت كميته فني هيات شنا،شيرجه و واترپلو  استان فارس  ،در جهت ارتقاي وضعيت شنا ي استان از مشاوره ايشان بهره مند شويم .

رييس  هيات شنا،شيرجه و واترپلوي فارس با اشاره به برنامه ريزي هاي انجام شده براي بهره گيري از تمامي ظرفيت هاي شناي استان گفت: در همين راستا يكي از برنامه هاي مهم هيات در دور جديد فعاليت ها ،بازگرداندن بزرگان و چهره هاي شاخص ،تاثيرگذار  و پيشكسوت شناي فارس به ميدان بود كه دعوت از آقاي كشتكار كه از مربيان خوشنام شناي آسيا هستند و سال ها در زمينه ارتقاي جايگاه شناي استان فارس  تلاش كرده اند نيز در همين راستا صورت گرفته است.

كمال زاده همچنين را هاندازي ليگ شهرستانها و توسعه و تقويت حوزه هاي شيرجه و واترپلو را از ديگر برنامه هايي اعلام كرد كه فعاليت هايي در 4ماه اخير در اين بخش ها انجام و به نحو مناسبي تداوم خواهد داشت.

بازگشت به بالا