پايان دورنخست ليگ شناي فارس در بخش آقايان

  • نوشته شده توسط 

در مناطق شمال و جنوب استان سرپرست هیات شنا شیرجه و واترپلوی استان فارس از برگزاری دور نخست رقابتهای لیگ شنای فارس جام خلیج فارس دربخش آقايان

به گزارش روابط عمومی هیات شنا،شیرجه و واترپلوی فارس ،شهرام کمال زاده افزود: این رقابتها در بخش آقایان در رده هاي سني نونهالان و نوجوانان   ودر مواد 50متر آزاد،50متر پروانه و 50متر كرال پشت  در شهرستان هاي فيروز آباد و مرودشت برگزار شد.

وی ارتقای سطح کمی و کیفی شنای شهرستانها،شناسایی استعدادهای رده های سنی پایه و افزایش سطح آمادگی شناگران را از اهداف برگزاری لیگ شنا اعلام کرد.

کمال زاده افزود:با توجه به استقبال از مسابقات لیگ شنای فارس  در گروه جنوب ، كه باحضور80شناگر از شهرستانهاي فسا،جهرم ،فيروزآباد وگراش برگزار شد اين رقابت ها در اين گروه بصورت دوره ای رفت و برگشت برگزار  مي شود كه در پايان دور رفت ،تيمهاي فسا ،آبشار گراش ، فيروزآباد ،توحيد جهرم و جهرم به ترتيب رده هاي هاي اول تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

وي در تشريح نتايج انفرادي اين منطقه نيز گفتك در رده سني زير 8 سال محسن محيايي با 51امتياز از گراش ،آريا زنگنه با 47 امتياز از فسا و نيز طاها پيش قدم با 43امتياز از فسا عناوين اول تا سوم را كسب كردند.

كمال زاده اضافه كرد:در رده سني 9-10سال منطقه  جنوب نيز ماني روستايي  با 47امتياز ، جواد صالحيان با 43 امتياز  و مرتضي خوش سيما با 42 امتياز هر سه از فسا عناوين اول تا سوم را كسب كردند.

وي تصريح كرد : در رده سني 11-12سال  نيز ،رضا صادقي با 54امتياز ،مهدي فيروزي با  46 امتياز و احمد رضا سليمان  زاده با  42 امتياز هر سه از فسا عناوين اول تا سوم را كسب كردند.

وي همچنين در تشريح  نتايج انفرادي رده سني 13-14سال منطقه جنوب نيز گفت: در اين رده سني نيز مهدي باقري با 54امتياز  ،اميرحسين محمد خاني با 48 امتياز و و پويا قهرماني با 46 امتياز هر سه از فسا به عناوين اول تا سوم دست يافتند.

سرپرست هیات شنا شیرجه و واترپلوی استان فارس افزود: افراد و تيمهاي صعود كننده از اين گروه با برگزاري دور برگشت اين رقابت ها كه پايان هفته جاري به ميزباني فسا برگزار مي شود مشخص خواهند شد.

كمال زاده در ادامه با بيان اينكه رقابت هاي ليگ شنا در منطقه شمال بصورت تك حذفي و در يك مرحله برگزار شد گفت : در اين گروه كه با حضور 45 شناگر برگزار شد در رده سني زير 10سال تيم مرودشت با 195امتياز به عنوان نخست دست يافت و تيم هاي آباده و سپيدان دوم و سوم شدند.

وي افزود:همچنين در رده سني بالاي 10سال نيز آباده با 191امتياز اول شد و تيم هاي مرودشت با 187و سپيدان با 114امتياز عناوين بعدي را كسب كردند.

سرپرست هیات شنا شیرجه و واترپلوی استان فارس همچنين در تشريح نتايج انفرادي نيز گفت: در اين منطقه و در رده سني زير 8سال ،محمد حسين فلاح با 52امتياز ،آرمين فخار و حسين بهمه اي با 47امتياز هر سه از مرودشت به عناوين اول تا سوم دست يافتند.

وي افزود: در رده سني 9تا 10سال نيز هادي شكيبايي از آباده با 52امتياز ،امير محمد سجاديان از مرودشت با 49امتياز و عليرضا مطهري از آباده با 42 امتياز اول تا سوم شدند.

كمال زاده در ادامه به نتايج رده سني 11-12سال منطقه شمال فارس اشاره كرد و گفت: در اين رده سني ميثم بهمه اي از مرودشت با 52امتياز ،نيما يزداني از آباده با 50امتياز و احمد رضا دهقاني از مرودشت با 43امتياز عناوين اول تا سوم را كسب كردند.

وي تصريح كرد: در رده سني 13-14سال گروه شمال فارس نيز محمد جواد نوبهاري از آباده با 52امتياز ،محمد جواد زارع از مرودشت با 48امتياز و احمد شفيعي از آباده با 45امتياز عناوين اول تا سوم را كسب كردند.

سرپرست هیات شنا شیرجه و واترپلوی استان فارس تصریح کرد:نفرات برتر اين گروه به مرحله پاياني اين رقابت ها كه در شيراز برگزار خواهد شد راه يافتند.

كمال زاده با اشاره به حضور غلامعباس كشتكار سرمربي تيم ملي شنا در رقابت هاي ليگ استان در فيروزآباد گفت:ايشان ضمن  نظارت بر رقابت ها ارزيابي دقيقي از  وضعيت شناگران حاضر در اين رقابت ها انجام دادكه اميدواريم عمل به توصيه هاي فني سرمربي تيم ملي شنا بتواند در ارتقاي فني شناگران موثر باشد.

وي در پايان از گروه داوري و عوامل اجرايي اين مسابقات و نيز تيمهاي شركت كننده قدرداني كرد.

بازگشت به بالا